Лаборатория 102 УПБ

“Електротермични устройства”

Лабораторията е снабдена с необходимото обзавеждане за провеждане на обучение на студентите в областта на електротехнологията и електротермията, като:

• детайли, възли и образци на електротехнологични устройства и съоръжения и електрически пещи от основните заводи - производители в България - Елпром-Варна, Елпром-Балчик, КАВН-Добрич и други;
  • стенд за индукционно загряване с промишлена честота;
  • електрически пещи за изследване на процесите в тях;
  • стенд с регулируемо високо напрежение до 40 kV за електротехнологични цели.

Лабораторията се използва за практическо обучение на студентите по дисциплините: “Електротехнология”, “Електротермия”, “Елекротехнологични устройства за екологията”, “Контрол и надеждност на електротехнологичните процеси и устройства” и “Специални електродъгови устройства за технологията“.

В лабораторията се провеждат научни изследвания в областта на електротехнологията и електротермията. Има компютърни системи, които осигуряват учебния процес и научните изследвания.